Kącik gier planszowych

Nazwa mojego projektu konkursowego to Board Games Nook (w domyśle miał to być Kącik gier planszowych). Pod względem wykorzystywanego frameworka i technologii projekt będzie wykorzystywać znany mi  wzorzec MVC, oraz język C#, oraz nieznany mi framework Angular w wersji 2.0. Żegnaj, @Razor 😦

1 Dlaczego akurat taka nazwa?

Bo niestety wykorzystałam już nazwę Board Games Room w poprzedniej – pożal się Boże – próbie utworzenia podobnej aplikacji (efekty mojej porażki na GitHub). Próbowałam EF i WebAPI – niestety z różnych przyczyn nie kontynuowałam projektu.

2 Jaki jest cel aplikacji?

Dzięki aplikacji gracze będą mogli tworzyć swoje konta. Każdy z użytkowników będzie mógł tworzyć swój planszówkozbiór, który będą mogli widzieć inni gracze. W momencie zakupu nowej gry będzie wystarczyło dodać ją do planszówkozbioru i… inni gracze będą od razu mogli się z nami umawiać na rozgrywkę. Będzie to możliwe dzięki utworzeniu wirtualnego stołu, do którego będzie można zapraszać konkretnych graczy lub pozwalać na zapisy  wszystkim graczom (znajomym lub nie). Dodatkowo będzie można tworzyć statystyki wyników rozgrywek, tzn. zapisywać skład graczy dla danej rozgrywki i ilość zdobytych punktów (lub zwycięzcę). Integracja z FB i BoardGameGeekiem to moje marzenie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

3 Dlaczego taki pomysł?

Bo (z tego co wiem) nie ma takiej aplikacji (tylko BGG, który nie ma wszystkich funkcjonalności), a przydałaby się nie tylko mi, ale też moim znajomym. Aktualnie zapisujemy wyniki rozgrywek w Arkuszach Google (nazwę gry, datę rozgrywki i zwycięzcę). Na spotkania planszówkowe umawiamy się indywidualnie i w razie zmiany planów któregokolwiek z graczy, musimy każdego z osobna powiadamiać, zwykle telefonicznie (nie wszyscy „istnieją”, tzn. mają konto na Facebooku ;p).Przy większej liczbie osób taki rodzaj komunikacji może być utrudniony.

4 Jakie są możliwości rozwoju aplikacji?

Aplikacja może udostępniać mapę graczy w naszej okolicy – o ile oczywiście upublicznią swój wirtualny stół i udostępnią adres (mapa najbliższych rozgrywek w Talisman w okolicy brzmi interesująco, prawda?). Dodatkowo w razie zmian przy wirtualnym stole aplikacja będzie mogła wysyłać maile lub smsy z informacją do pozostałych graczy ze stołu (dzięki temu po rezygnacji jednego z graczy będzie można szybko zdecydować się na zmianę gry lub zaproszenie nowego gracza). Dodatkowo aplikacja może udostępniać własne moduły powiadomień i konwersacji.

5 Czy aplikacja będzie gotowa do użytku po 3 miesiącach trwania konkursu?

Nie mam pojęcia. Mam nadzieję, że uda mi się utworzyć podstawowe funkcjonalności. Możliwe, że postawię gdzieś aplikację, żeby była ogólnodostępna. Na pewno pierwszymi testerami (poza mną oczywiście) będzie MÓJ i nasi znajomi planszówkoholicy.

4 uwagi do wpisu “Kącik gier planszowych

  1. Bardzo fajny pomysł na aplikację, na pewno przyda się, ponieważ teraz też zwykle trzeba dzwonić po ludziach żeby się dogadać. Powodzenia w rozwoju projektu, na pewno będę śledził Twoje poczynania 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s