Głosowanie wewnętrzne DSP2017

Konkurs się zakończył, do czwartku(08.06.) finaliści przyznają sobie wzajemnie punkty – wybierają 2 lub 3 blogi innych Finalistów, przyznając im 1, 2 lub 3 punkty. Proste.

Nigdy nie byłam typem osoby, która się mocno udzielała w mediach społecznościowych. Na potrzeby konkursu musiałam to zmienić i przeżyłam;p Aczkolwiek zabierając się za przeglądanie i analizę prac wszystkich uczestników DSP2017 stwierdziłam, że nie będę się sugerować tym, czy dana osoba jest bardziej lub mniej rozpoznawalna, czy znam ją ze slacka czy nie, czy prowadzi już bloga od 5 lat czy od 3 miesięcy. Moje podejście jest następujące: mam x anonimowych osób, które piszą blog i aplikację. Z tej listy osób muszę wybrać takie, które zainteresują mnie:

 • tematem aplikacji
 • sposobem wykonania aplikacji (architektura, zastosowane rozwiązania, wersja końcowa)
 • treściami przekazywanymi na blogu
 • progresem osiągniętym podczas konkursu

Może niektórzy się rozczarują, ale dla mnie w tym konkursie jednak na pierwszym miejscu stoi aplikacja, a nie blog. Nie każdy dobry programista/ka (albo materiał na programistę/stkę) musi pisać dobre teksty;p

Oczywiście muszę się wyprzeć uprzedzeń jakimi są:

 • nieciekawa dla mnie technologia
 • nieciekawa dla mnie aplikacji
 • nieczytelny dla mnie template bloga, z powodu którego bolą mnie oczy

Oczywiście takie są plany – zobaczymy co z nich wyjdzie;) Bardzo fajnie byłoby też napisać notatki dotyczące każdego finalisty i Mu/Jej je przekazać – zawsze to fajny feedback na końcu:)

 

8 uwag do wpisu “Głosowanie wewnętrzne DSP2017

 1. Paweł Bulwan

  Też trochę przeglądam i jestem zaskoczony że ciągle trafiam na blogi których wcześniej nie widziałem (chociaż śledziłem „Posty uczestników” i kilka blogów na RSS).

  Taki obiektywny wybór jest mega trudny 😉 Sam przyjmę chyba dużo prostszą politykę i postaram się „nagrodzić” punktami osoby które mnie czegoś nauczyły albo w czymś pomogły.

  Polubienie

 2. Mateusz

  Powodzenia 🙂

  Na początku również chciałem analizować każdy blog i githuba. Po około godzinie się poddałem 😀 Później zastosowałem podejście, do którego jestem przeyzwyczajony z hackhatonów tj. na podstawie opisu wybierałem najciekasze aplikacje i weryfikowałem blog oraz kod. Dodatkowo, starałem się nagradzać pomysły, które były w miarę unikatowe 🙂

  Polubienie

 3. Wow, szanuję podejście do oceniania 🙂 Takie samo miałem rok temu, ale zauważyłem, że to „dziwne” podejście. Niemniej jednak wciąż tak podchodzę do sprawy. Niemniej jednak blog też musi stać na jakimś treściwym poziomie.

  Polubienie

  1. Wiem, że wiekszości pewnie się nie chce/nie mają czasu na takie ocenianie. Ale mi się chciało i nie uważam tego czasu za stracony.
   Oczywiście blog musi stać na jakimś poziomie – muszę się dowiedzieć z niego czegoś o autorze, co chciał zrobić i co zrobił. A o dziwo nie wszystkie blogi takie podstawowe informacje zawierają:(

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s