Pyrkon 2018

To była już czwarta edycja tego eventu, na której byłam obecna. Miałam zakupioną wejściówkę na całe 3 dni (bilety z roku na rok są coraz droższe, w tym roku wynosiły 100 zł za 3 dni). Tegoroczny Pyrkon został zorganizowany wyjątkowo późno (druga połowa maja) – zapewne było to związane z potrzebą dobrej pogody dla przebranych (lub bardziej by tu pasowało „rozebranych”) cosplayów.

Główna wada

Wraz ze znajomymi i Moim, przyjechaliśmy w piątek do południa do Poznania. Pyrkon zaczynał się o 10, więc chcieliśmy już od początku  zagrać w gry w GamesRoomie, skoczyć na sesję RPG czy pooglądać wystawców (zapewne jeszcze rozkładających się). Niestety tutaj spotkało nas rozczarowanie, ponieważ większość atrakcji otwierała się najwcześniej o godzinie 14 (nie było nawet możliwości wejścia do niektórych pawilonów).

Poza kilkugodzinnym poślizgiem, gdy włóczyliśmy się dookoła z powodu braku atrakcji, nie było specjalnie więcej niedogodności.

Pyrfunty

Pyrfunty, to waluta konwentowa, którą można było zdobyć wykonując różne zadania (np. zagrać w jakąś grę lub coś osiągnąć w innej grze). Za Pyrfunty można było kupić wiele rzeczy z Pyrsklepiku – od małych gadżetów typu skarpetki, kubki, przypinki, aż po różne gry. Pamiętając historie z poprzednich lat, gdy okazywało się, że zabrakło Pyrfuntów lub rzeczy z Pyrsklepika, jak najszybciej zebraliśmy Pyrfunty i wymieniliśmy je na nagrody.

RPG

W tym roku po raz pierwszy wybrałam się ze znajomymi na sesję RPG. Tak się nam spodobało, że następnego dnia wybraliśmy się na kolejną 🙂 Odgrywanie ról różnych postaci w danej historii to bardzo fajna sprawa.

Gry planszowe

Oczywiście w trakcie pobytu zagraliśmy w kilka nowych gier:

Kolejna edycja

Pyrkon to rewelacyjne wydarzenie, aczkolwiek nie wiem, czy za rok również się na nie wybiorę (a jeśli tak, to czy na pewno na całe 3 dni). Będę miała wtedy na głowie sprawy związane ze ślubem, więc niestety istnieje ryzyko, że zabraknie czasu na ten typ rozrywki. Zapraszam jednak Ciebie do odwiedzenia konwentu – chociaż na jeden dzień.

PS – Standardowo odwiedziliśmy kilka escape roomów. Były to Sekret dziadka i Tajemniczy las. Jeśli planujecie odwiedzić w Poznaniu jakieś escape roomy, nie zapomnijcie wejść na stronę https://maniauciekania.pl/ i zgarnąć zniżkę na wizytę w drugim i kolejnych escape roomach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s