Dev Advent Calendar 2017 i 2018

Wprawdzie adwent był już jakiś czas temu, ale zapomniałam pochwalić się pewnym przedsięwzięciem. Mianowicie wpadłam na pomysł stworzenia kalendarza adwentowego dla programistów, online. Było to dosyć spontaniczne przedsięwzięcie, którym podziliłam się z moimi dev-znajomymi pod koniec listopada. Myślałam, że nic nie uda się zrobić przez kilka dni, które zostały do grudnia, ale myliłam się. Kolega Mikołaj Jakubowski chętnie wspomógł mnie i w kilka dni napisał działającą aplikację. Ja zajęłam się zawartością każdego okienka i rozmową ze sponsorami.

Cel i nagrody

Założeniem było to, że podstawą każdego okienka była jakaś ciekawa devowa strona internetowa z jej krótkim opisem. Jednakże w niektóre dni pojawiały się bonusy:

Cyferki

Okazało się, że pomysł kalendarza adwentowego bardzo się spodobał. Do wydarzenia na fb dołączyło aż 169 osób. Bezpośrednio na stronę zalogowało się 179 użytkowników. 16 najbardziej wytrwałych osób (czyli ci, którzy otworzyli wszystkie 24 okienka) mogło liczyć na wygraną. I to nie byle jaką! Maciek Aniserowicz zasponsorował 3 nagrody: podkładkę pod myszkę z Programistoku 2017, kubek DevTalk oraz książkę Zawód: Programista.

Dev Advent Calendar 2018

W tym roku plan był taki, żeby co najmniej miesiąc wcześniej zająć się tworzeniem kalendarza. Wrzesień stał się więc miesiącem planowania. Październik i listopad to czas na kodowanie, testy i pozyskiwanie sponsorów. A grudzień – czas zabawy!

Wraz z kilkoma znajomymi planujemy dodać kilka ciekawych rozwiązań (może jakieś gry online i zagadki programistyczne w różnych językach programowania?) i znaleźć kolejnych sponsorów. Jeśli jesteś zainteresowany lub zainteresowana pomocą – zostaw do siebie kontakt u mnie blogu lub na fb (link niżej), na pewno odezwiemy się!

Linki

Witryna: http://devadventcalendar.pl

Wydarzenie na Fb: https://www.facebook.com/events/1629420987122494/

Fanpage na Fb: https://www.facebook.com/devadventcalendar/

 

PS – w związku ze startem projektu blog tymczasowo zostaje uśpiony. Przerwa może trwać aż do grudnia – czyli momentu, w którym ruszy aplikacja.

3 uwagi do wpisu “Dev Advent Calendar 2017 i 2018

  1. Pingback: DevAdventCalendar 2019 – programmer-girl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s