Nowości na GitHubie

Są rzeczy, którymi dzielę się na socialach, ale niekoniecznie piszę o nich posty. Czas to zmienić! Dzisiejszy wpis będzie odnośnie nowości na GitHubie, o których już wcześniej wspominałam na moich socialach.

GitHub README Program

Jakiś czas temu pisałam o tym, że można na GitHubie utworzyć README profilowe. Podsyłam tutaj link do wpisu. To, o czym teraz chcę opowiedzieć, to coś innego – Projekt README. Ma na celu przedstawienie twórców lub projektów open source. Ma być to miejsce, w którym dowiemy się czegoś więcej o danej osobie i jej kontrybucjach albo o danym projekcie. Znasz ciekawego twórcę lub projekt open source? A może to Ty? Nie wahaj się, zgłoś tę osobę/projekt/siebie 🙂

GitHub Discussions (Beta)

Discussions to nowa zakładka dla projektu, w której można prowadzić różnego rodzaju dyskusje. Na razie jest to Beta, do której można się zgłosić np. na tej stronie. Później wystarczy włączyć funkcję dla danego repozytorium

Z tego, co zdążyłam zauważyć, mogą być 2 wersje tej zakładki. Bardziej rozbudowana z kategoriami i mniej rozbudowana bez. Ta rozbudowana zwykle dotyczy grup. Na razie niestety nie wiem, czy i jak skonfigurować kategorie w zwykłym repozytorium.

GitHub Stars Program

O tym, że istnieją osoby wyróżnione tytułem Microsoft MVP, na pewno wiecie (przy okazji – jest już 5 kobitek w polskiej społeczności MVP! <3). Teraz rusza podobny program wyróżniający twórców open source – GitHub Stars! Dla odmiany każdy może zgłosić twórcę do takiego wyróżnienia – jest tylko limit 3 osób.

GitHub Arctic Code Vault

Chcesz zachować swój kod w lodzie dla przyszłych pokoleń? Github Archive Program powstał właśnie w tym celu. Jak to wygląda? Polecam obejrzeć filmik promocyjny z głównej strony programu.

W ustawieniach danego repozytorium można włączyć tę opcję

GitHub Pinned Issues

Przy każdym Issue widnieje opcja Pin – przypięcia go na górze listy Issues. Niestety jest ograniczenie tylko 3 pinned issues, ale i tak funkcjonalność mi się podoba.

To tyle z nowych i ciekawych funkcjonalności GitHub jakie ostatnio udało mi się odkryć. Jeśli pojawi się lub odkryję coś nowego, to się tym z Wami podzielę w kolejnym wpisie 🙂 A może Wy chcecie się podzielić jakimiś nowinkami?


Podoba Ci się to, co tworzę? Chcesz dostawać informacje o:
– wydarzeniach, które organizuję lub wspieram (np. konferencje, meetupy, webinary)
– inicjatywach, które organizuję lub wspieram (np. GeekWeekWro, DevAdventCalendar)
– moich prelekcjach, kursach i szkoleniach
– wyróżnionych artykułach z mojego bloga

0% SPAMu, 100% informacji! Krótko i na temat.

2 uwagi do wpisu “Nowości na GitHubie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s