Pierwsze wyniki

Po długiej i nierównej walce konfiguracji Angulara można stwierdzić, że wygrałam. Nie osiągnęłabym tego bez nieocenionego Patryka (również bierze udział w DSP), który przez kilka godzin walczył ze mną ramię w ramię (czy bardziej klawiatura w klawiaturę).

Po całodniowej walce odeszłam od komputera koło godziny 22. To bardzo długo jak na mnie (zwykle mózg odmawia współpracy wcześniej), ale mimo to… nie byłam nawet zmęczona. Sam fakt, że wreszcie udało mi się (a raczej nam) osiągnąć jakieś widoczne rezultaty sprawił, że czułam się rewelacyjnie.

Planuję dzisiaj wrzucić zmiany (branch angular_ng_module) i pochwalić się, co osiągnęłam. Konfiguracja była długa i uciążliwa, nie jestem w stanie odtworzyć wszystkich jej kroków. Ale mogę przedstawić najbardziej przydatne uwagi (kolejność losowa):

1 sprawdź wszystkie ścieżki, które wykorzystujesz w programie,

2 sprawdź czy masz zainstalowane wszystkie pakiety, do których odwołujesz się np. w widokach (np. systemjs),

3 korzystaj z najnowszej wersji Angulara (po co używać RC, skoro jest już wersja wyższa?),

4 ustaw konkretną wersję pakietu np. 1.0.2, a nie co najmniej 1.0.0 (po powstaniu nowej wersji, zostanie ona automatycznie pobrana i projekt może się wysypać),

5 R# spowalnia Visual Studio. Przydaje się wtedy np. lżejszy VScode,

6 Wybierz jeden przykładowy projekt, na którym będziesz się wzorować (w moim przypadku był to https://angular.io/docs/ts/latest/tutorial/). Nie mieszaj (przynajmniej na początku) kodu z kilku różnych projektów, bo mogą one wykorzystywać różne pakiety i po prostu nie pasować do siebie.

Przy tworzeniu aplikacji trzymałam się kilku zasad:

1 przy wykorzystywaniu TypeScript umieszczaj pliki .ts w folderze /src, a skompilowane pliki .js i .js.map w folderze /app (można to ustawić w pliku tsconfig.json):

tsconfig.PNG

2 dla każdego komponentu w formacie .ts utwórz jego odpowiednik w formacie .html (w pliku .ts podaj ścieżkę pliku .html). Plik .html możesz edytować korzystając z IntelliSense i kolorowania składni):

component.png

3 opierając się na strukturze MVC dla każdego kontrolera (oprócz Home) utwórz osobny folder w /src czyli folderze zawierającym pliki .ts.

Dodatkowo, co ciekawe, znalazłam buga w VS2015. Przy tworzeniu nowego pliku TypeScriptFile, którego nazwa składa się z wyrazów rozdzielonych kropką, zostaje zapisana tylko pierwsza część nazwy:

tsFile

Nie dzieje się tak w przypadku np. plików .html, więc to chyba bug.

Refleksja z wczoraj na koniec: nic nie jest tak dobre jak szklaneczka whisky na zakończenie owocnego dnia 🙂

PS – program wykorzystany do utworzenia gifu z VS to GifCam w wersji 2.0. Polecam: darmowy, banalny w obsłudze, a według mnie bardzo dużo daje pokazanie animacji zamiast kilku zrzutów ekranu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s