devWarsztaty z .NET Core

W sobotę miałam przyjemność uczestniczyć w darmowych warsztatach prowadzonych przez Piotrka Gankiewicza.

Uważam, że inicjatywa darmowych warsztatów to rewelacyjna okazja dla studentów, juniorów, a także dla bardziej doświadczonych programistów na poszerzenie swojej wiedzy w praktyce. Takie warsztaty dają dużo więcej niż zwykły wykład nawet z przedstawieniem demo. Tutaj sam musisz się naprodukować (chociażby przepisując kod ze slajdu) i doprowadzić do takiego samego wyniku, jaki ma prowadzący. Dodatkowo kilkuminutowe przerwy między kolejnymi częściami pozwalają na dyskusję z prowadzącym i uczestnikami lub ewentualne nadgonienie tematu.

Według mnie tematyka warsztatów była idealna dla początkujących programistów i juniorów. Jedna osoba po pierwszej godzinie zrezygnowała, ponieważ tematy były zbyt proste. Jednak nazwa warsztatów i ich szczegółowa agenda wyraźnie pokazywała, że nie będzie tam zaawansowanych rzeczy 🙂 Kolega zmarnował więc godzinę swojego czasu, a na pewno ktoś inny bardzo chętnie zająłby Jego miejsce – liczba oczekujących była całkiem spora.

Dla mnie treści przekazane w trakcie warsztatów nie były trudne – nie dowiedziałam się nowych rzeczy, ale odświeżyłam i usystematyzowałam wiedzę już posiadaną. Słyszałam, że dla niektórych osób było zbyt dużo materiału – na pewno nie należy się tym zrażać. W trakcie warsztatów wystarczy zapisać sobie hasła i wrócić do nich w domu. Można skorzystać również z kodu, który prowadzący wrzucił na Github.

Wielkie brawa dla organizatorów za udostępnienie miejsca, przygotowanie smakołyków, lanchu, no i oczywiście dostarczenie pysznej kawy. Propsy również dla Piotrka Gankiewicza za luźną formę warsztatów, otwartość, dobre tempo i wiedzę na wysokim poziomie.

To były moje pierwsze warsztaty i chętnie wybiorę się na kolejne. Druga część, ale już na zaawansowanym poziomie, odbędzie się prawdopodobnie w lipcu. Sprawdzajcie informacje na bieżąco na http://devwarsztaty.pl/ 🙂

Jedna uwaga do wpisu “devWarsztaty z .NET Core

  1. Kolega dzisiaj mi uzmysłowił, że nie opowiedziałam o technicznej stronie warsztatów.
    Od strony uczestnika: zapisujesz się na wydarzenie, przyjeżdżasz z własnym komputerem wraz z oprogramowaniem określonym przez prelegenta. Chęć nauki we własnym zakresie. Wskazane jest przeczytanie opisu warsztatów i zainstalowanie ewentualnych dodatków lub narzędzi wykorzystywanych na warsztatach. Internetu nie trzeba przynosić w wiaderkach, firma organizująca warsztaty udostępnia wifi:) Masz do dyspozycji wygodne krzesło, stół i listwy, żeby móc się podłączyć do prądu (również nie trzeba go przynosić w wiaderkach;p). O jedzeniu i piciu wspomniałam w poście.
    Od strony prelegenta: przyjeżdżasz z własnym komputerem i prezentacją lub planem na aplikację. Masz dostępny rzutnik i resztę rzeczy tak jak każdy uczestnik.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s