BoardGamesNook: stół do gry

Prace nad aplikacją trwają, udało mi się już utworzyć nowy moduł stołów do gry.  Wyniki widać poniżej.

Na początku widzimy listę stołów do gry:

tableList

Jest na niej wypisany założycie stołu oraz proponowane pozycje gier, w które chce zagrać.

Po kliknięciu na któryś stół poniżej wyświetlają się opcje dodatkowe:

tableListDetail

Można przejść do szczegółów stołu lub usunąć stół. Opcja „Dołącz do stołu” nie jest aktualnie aktywna. Dlaczego – o tym później.

Szczegóły stołu:

tableDetail.PNG

W szczegółach stołu można zmienić gry, w które chce się zagrać. Dropdown z listą gier wyświetla wszystkie niewybrane jeszcze przez użytkownika pozycje. Aktualnie są to wszystkie pozycje, jakie istnieją w bazie – ograniczanie ich do pozycji, które posiada tylko ten gracz, który tworzy stół wydaje mi się bez sensu. Zapewne część związaną z wyborem gier trochę usprawnię (na pewno przydałby się dropdown z opcją wyszukiwania po nazwie, bo nikt nie będzie scrollował kilkuset rekordów ;p). Wracając do tematu: można dodawać i usuwać proponowane gry, definiować minimalną i maksymalną liczbę graczy, lokalizację (miasto i ulica) oraz prywatność stołu (prywatny będzie widoczny zapewne tylko dla znajomych).

Odnośnie maksymalnej i minimalnej liczby graczy – z jednej strony fajnie byłoby automatycznie po wybraniu przykładowej gry wypełniać maksymalną i minimalną liczbę graczy dla listy proponowanych gier, ale z drugiej strony na pewno są grupy, które będą chciały grać w mniejszą liczbę osób. Myślę więc, że aktualne rozwiązanie na początek wystarczy.

Została do opisania ostatnia funkcjonalność, czyli dodawanie nowego stołu. Jest to ten sam widok, który odpowiada za edycję stołu, ale bez wypełnionych danych:

tableAdd

Można tutaj uzupełniać te same dane, które potem można edytować.

Jeśli jesteście spostrzegawczy, to zapewne zauważyliście, że twórcą nowego stołu jest pewien gracz o nicku testNick. Ale ja przecież nie jestem zalogowana! A no właśnie – i tu przechodzimy do tematu użytkowników (dlatego też opcja „Dołącz do stołu” jest nieaktywna).

Moduł użytkowników na pewno będzie. Po zalogowaniu użytkownik będzie mógł edytować swój stół, a tylko podglądać stoły innych użytkowników. Żeby jednak można było robić takie rzeczy, muszę przygotować rejestrację i logowanie użytkowników. Zabrałam się za to: od strony backendu wszystko jest gotowe, ale frontent… odmawia współpracy. Błąd: „Error: Cannot assign to a reference or variable!. Nie wiem czemu się psuje, po kilku godzinach walki poddałam się i będę kontynuować później.

Z rzeczy TODO zostało jeszcze sporo, ale aplikacja pozwala na coraz więcej. Kolejny krok (poza doprowadzeniem modułu użytkowników do działania) to zabawa z Azurem, żeby aplikacja była dostępna w internetach.

 PS – w momencie, gdy pisałam ten post, myślałam, że zabawa z Azurem potrwa dzień/dwa/opcjonalnie tydzień. Nie miałam pojęcia, że spontaniczna konfiguracja Azure i deploy w sobotę o północy zadziała:D Można więc już  śmiało klikać http://boardgamesnook.azurewebsites.net/ i oglądać!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s