BoardGamesNook – przypisanie gracza

Udało mi się dokończyć nową funkcjonalność, którą jest przypisanie gracza do zalogowanego użytkownika. Przy pierwszym logowaniu użytkownik jest proszony o podanie kilku informacji:

new_gamer

Po ich dodaniu (jeśli nie istnieje jeszcze gracz o danym nicku) można korzystać z aplikacji. To znaczy również, że przy ponownym logowaniu zostanie od razu wczytany profil gracza dla danego użytkownika (na podstawie maila).

Zmieniłam logikę w panelu Lista graczy – są wyświetlani wszyscy gracze, poza aktualnie zalogowanym. Dodatkowo użytkownik może tylko przeglądać informacje o innych graczach, ale nie może ich zmienić.

Po kliknięciu linka ze swoim imieniem i nazwiskiem (lub nickiem) w prawym górnym rogu aplikacji, można przejść do edycji swojego profilu:

editGamer.PNG

Nick oraz email nie są edytowalne. Nick jest podawany przez użytkownika po pierwszym zalogowaniu podczas tworzenia gracza. Email jest pobierany automatycznie z konta, za pośrednictwem którego się logujemy (np. Facebook).

Żeby nie było tak pięknie, to okazało się, że GitHub nie udostępnia maila użytkownika. W takim przypadku będę musiała pobierać ten mail od użytkownika w panelu tworzenia nowego gracza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s