Ceneo Geek Speak

W zeszły czwartek brałam udział w Ceneo talks , które odbywały się we Wrocławiu. Była to pierwsza edycja tego spotkania. Agenda była krótka:

  • 15:30 WOJCIECH GUSZPIT Automatyzacja procesów Ceneo z użyciem Machine Learning i technologii .NET

  • 16:15 MACIEJ ANISEROWICZ Testowanie scenariuszy wielowątkowych w .NET

  • 17:30 Przerwa

  • 18:15 GRZEGORZ DUDEK Od pomysłu do wdrożenia na produkcję, czyli Release Pipeline w Ceneo

  • 18:15 TOMASZ KOPACZ Jak budować aplikacje oparte o architekturę mikroserwisową na Azure. Od kontenerów, przez Azure Function po Service Fabric

     

Dwie prezentacje były prowadzone przez pracowników Ceneo, a dwie przez osoby z zewnątrz. Ciekawe rozwiązanie.

Prezentację Maćka dotyczącą testowania scenariuszy wielowątkowych słyszałam już wcześniej (na spotkaniu organizowanym przed Wroc#). Mimo to stwierdziłam, że warto się przejść na 3 nowe prezentacje (a Maćka posłuchać jeszcze raz) – zwłaszcza, że lokalizacja była dla mnie bardzo dobra.

Po zarejestrowaniu się dostałam starter packa – w jego skład wchodziła koszulka, kubek, naklejka i notes z długopisem.

Już po pierwszych 5 minutach pierwszej prezentacji zorientowałam się, że tematyka nie była mi obca. Najprawdopodobniej byłam kiedyś na podobnej prelekcji. Mimo to – temat był ciekawy.

Maciek rozpoczął swoją prezentację z kilkunastominutowym opóźnieniem (Wojtek trochę przedłużył swoje wystąpienie). Jak zwykle: było mądrze, fajnie i z humorem. Nic więcej pisać nie trzeba.

Po drugiej prezentacji była długo wyczekiwana przeze mnie przerwa. Dlaczego? Ponieważ już od pierwszej prezentacji strasznie chciało mi się pić. Przyszłam na konferencję prosto po pracy i umierałam z pragnienia. Między dwoma pierwszymi prelekcjami nie było przerwy, więc dopiero po prawie 3 godzinach mogłam się dostać do kuchni i coś wypić. Wcześniej nie znałam nawet lokalizacji tego arcyważnego pomieszczenia. Tutaj więc muszę dać minus organizatorom – butelki z wodą (które zresztą były dostępne w kuchni) powinny być dostępne gdzieś na sali lub powinna zostać podana informacja na temat lokalizacji kuchni.

Pomijając tę jedną wadę, catering spisał się na medal 🙂 W trakcie przerwy można było nadrobić spalone kalorie, ugasić pragnienie i porozmawiać z uczestnikami konferencji.

Druga część rozpoczęła się od kolejnej prelekcji dotyczącej rozwiązań zastosowanych w Ceneo. Bardzo fajna prezentacja.

Na koniec została wisienka na torcie 🙂 Znacie Tomka Kopacza z Microsoftu? Jeśli nie, to powiem: słynie On z bardzo trudnych prezentacji. Miałam przyjemność widzieć Go w roli prelegenta po raz pierwszy. Była moc, sporo informacji i 100% skupienia. Nikt nie miał prawa zasnąć na tej prezentacji. Byłam pod wrażeniem.

Na zakończenie konferencji była zaplanowana niespodzianka – pokój HoloLens, w którym była prezentowana ta technologia i można było ją samemu przetestować. Fajna sprawa, ale ja wolę chyba Virtual Reality (czyli Oculusy).

No i tyle. Konferencja krótka, ale w tygodniu nie ma zbytnio czasu na dłuższe. Tematy interesujące, goście ciekawi – warto więc czekać na informacje na temat drugiej edycji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s