Podsumowanie roku 2021

Jak wiecie z moich sociali, rok 2021 był skupiony na moich aktywnościach związanych z Kursem Azure DevOps. Nagrywanie, webinary, marketing, sprzedaż – sporo rzeczy.

Jak to się zaczęło, czyli trochę historii

Zaczęło się od tego, że wraz z moim kolegą z pracy Patrykiem Lotzwi (rola: devops) na początku 2020 roku wpadliśmy na pomysł utworzenia kursu o tematyce Azure DevOps. Zauważyliśmy niszę na rynku i chcieliśmy ją wykorzystać. Zaczęliśmy od koncepcji, w maju 2020 założyliśmy stronę, w czerwcu wystąpiłam z pierwszą prelekcją na Azuronet Online Azure Meetup, w lipcu poprowadziliśmy warsztaty tematyczne (jeszcze stacjonarne), a w listopadzie wystąpiliśmy razem na konferencji Expert Summit. W międzyczasie zbieraliśmy feedback od zainteresowanych osób odnośnie elementów, które warto by było zawrzeć w kursie.

Pod koniec lutego 2021 roku zmieniłam partnera biznesowego – zamiast Patryka dołączył do mnie Stanisław Bugalski (rola: devops). W tym czasie zakończyliśmy już zbieranie informacji i zabraliśmy się za konkretną agendę i nagrywanie materiałów. Zaplanowaliśmy przedsprzedaż na czerwiec i sprzedaż na lipiec 2021.

Statystyki kursu

Kurs się zakończył jakiś czas temu, czas na podsumowanie. Poniżej kilka statystyk:

 • przedsprzedaż trwała 10 dni (01-11.06.2021), cena kursu wyniosła 377 zł, zakupiono 21 sztuk
 • sprzedaż trwała 10 dni (19-28.07.2021), cena kursu wyniosła 577 zł, zakupiono 15 sztuk
 • kurs trwał 7 tygodni (co tydzień były udostępniane nowe materiały)
 • kurs składa się z 9 modułów i prawie 60 lekcji (+ materiały bonusowe)
 • w pierwszej edycji kursu wzięło udział 36 kursantów
 • nie było zwrotów (gwarancja satysfakcji 14 dni)
 • przesłaliśmy na Pajacyka 471 zł (10% zysku)

To warto robić kurs, czy nie warto?

To był mój pierwszy kurs i z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że stworzenie go było BARDZO trudne. Już zabierając się za to wiedziałam, że będzie ciężko – ale nie wiedziałam, że aż tak. Na początku myślałam, że to nagrywanie materiałów jest najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne. Okazało się, że w moim przypadku wcale nie tak bardzo. Czas poświęcony na planowanie, konfigurację platformy, spotkania, marketing i promocję był zdecydowanie większy. Tylko jedną rzecz oddelegowaliśmy ze Staszkiem – obróbkę materiałów. Pozostałe rzeczy były po naszej stronie, m.in.:

 • prowadzenie sociali
 • tworzenie grafik
 • wybór i konfiguracja dostawcy maili MailerLite (automatyczne maile sprzedażowe)
 • wybór i konfiguracja platformy WebToLearn.pl (konfiguracja landing page, przedprzedaży, sprzedaży, faktur)
 • wybór i integracja z dostawcami płatności tPay, przelewy24, PayByLink
 • 3 webinary promocyjne

Kolejna edycja Kursu Azure DevOps

Jeśli jesteście zainteresowani tematyką kursu to standardowo zapraszam na KursAzureDevOps.pl – w przyszłym roku marzec/kwiecień planuję kolejną edycję. Dokładny termin i więcej informacji jako pierwsze otrzymają osoby z newslettera, dlatego zachęcam do zapisania się do newslettera kursu lub monitorowanie sociali Kursu Azure DevOps.

DevAdventCalendar 2021

W tym roku niestety nie mogłam się zaangażować w 5. już edycję kalendarza adwentowego online DevAdventCalendar – byłam offline 4 tygodnie, po operacji oczu. Na szczęście zdążyłam wcześniej zebrać ekipę, która zajęła się tematem. Możecie zobaczyć Chłopaków tutajKamil Śmieszek, Igor Belczewski, Piotr Kowalski, Michał Piechowiak i Krystian Brożek wykonali kawał dobrej roboty! Dodatkowo w tym roku udało się Im zebrać 741zł w zrzutce dla Szlachetnej Paczki.

A co poza tym w 2021?

W pracy po pracy:

Sporo w życiu prywatnym – spędziłam sporo czasu offline na urlopach (aż 4 dłuższe wyjazdy), a także z powodu operacji oczu (laserowa korekcja obu oczu). Sfinalizowałam również zakup domu.

Plany na rok 2022

Jak co roku mam nowe wyzwania – zaczynam nowy rok od zmiany pracodawcy. Mam zaplanowanych kilka prelekcji na początku roku (zakładka Wystąpienia na moim blogu). Jak pisałam wcześniej marzec/kwiecień to czas na drugą edycję Kursu Azure DevOps. Planuję też pisać trochę częściej na bloga. A poza tym – skupię się na życiu prywatnym, rozwoju osobistym i wszystkim związanym z własnym domem.

Jedna uwaga do wpisu “Podsumowanie roku 2021

 1. Dla mnie poprzedni rok był bardzo udany, wiązał się z wieloma pozytywnymi zmianami w moim życiu. Najbardziej cieszę się z nowej, dobrze płatnej pracy. Dzięki niej w końcu mogę zainwestować w rzeczy, o których od dawna marzyłam. Za niedługo zamierzam zamówić inlago telewizor.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s