Ewolucja, czyli zmiana moich talentów

W lipcu 2018 roku po raz pierwszy robiłam test Gallupa. Wyniki opisałam w poście. Ostatnio z okazji zmiany pacodawcy wykonałam ten test ponownie – minęło dokładnie 3,5 roku między podejściem nr 1 i nr 2 do tego testu. Co się zmieniło?

Moje wyniki testu Gallupa – lipiec 2018

Moje wyniki testu Gallupa – styczeń 2022

Moje nowe talenty

W najnowszym zestawieniu pojawiły mi się 2 nowe talenty:

Harmony (Zgodność)

Ludzie z tym talentem dążą do osiągnięcia porozumienia. Nie lubią konfliktów, szukają zgody.

Restorative (Naprawianie)

Ludzie z tym talentem są dobrzy w rozwiązywaniu problemów. Dowiadują się, co nie działa prawidłowo i naprawiają to.

Podsumowanie

W teorii uważa się, że największe zmiany w talentach można zaobserwować w okolicach 20 roku życia. Zdecydowanie nie łapię się do tego przedziału wiekowego, gdyż jedną nogą jestem już w trzeciej dekadzie swojego życia 😀 Statystycznie rzecz ujmując nie powinnam mieć wielkich zmian talentów. Zwykle 10 pierwszych może zmieniać swoje kolejności.

U mnie zmiana nastąpiła w 2 starych talentach. Responsibility (Odpowiedzialność) z miejsca nr 5 weszła na miejsce 9, a Woo (CZAR) z miejsca nr 5 wpadł na miejsce nr 11. Jak widać Includer (Integrator) nadal utrzymuje się na głównym miejscu.

Z ciekawostek: aktualnie w 5 moich talentów głównych nie mam żadnego z działu Influencing (Wpływ) – wcześniej było tam Woo (CZAR).

Nie mam pełnych wyników (uporządkowana lista moich 34 talentów) sprzed 3,5 roku – mogę opierać się tylko na podstawowej piątce. Aczkolwiek widzę, że pomimo krótkiego odstępu czasu między obydwoma podejściami do testu, zaszło u mnie sporo zmian. W życiu osobistym nie miałam ogromnych wydarzeń, które bardzo na mnie wpłynęły. Jednak pracowałam nad swoim rozwojem – zarówno zawodowym (zmiana projektów/pracodawców/ról w zespole) jak i prywatnym (konsultacje z psychologiem, praca nad swoimi słabymi stronami). Prawdopodobnie COVID i przymusowa praca zdalna również wpłynęła na rozwój moich talentów.

A jak się miewają Twoje talenty? Uległy zmianie na przestrzeni lat?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s