Angular 2.0, czyli jak to ugryźć

Z Angularem nie miałam jeszcze nigdy do czynienia. Po przeczytaniu kilkunastu tutoriali nadal czułam się niezbyt bezpiecznie w tej tematyce. Większość porad dotyczyła aplikacji tworzonych w .NET Core. Na szczęście znalazłam post, który mi bardzo pomógł. Mianowicie  dowiedziałam się, że istnieje gotowy template aplikacji ASP.NET 4.5 MVC z wykorzystaniem Angulara. Wystarczy w Visual Studio w trakcie tworzenia nowego projektu wybrać z listy templatów  Angular2 Mvc5 sample application.

SampleProject

Projekt bez poprzedniej konfiguracji nie kompiluje się, ale konfiguracja nie jest zbyt skomplikowana. Poza zastosowaniem się do instrukcji z wyżej zalinkowanego posta, należy pamiętać o kilku krokach:

1 pobrać i zainstalować NodeJS

2 dodać ścieżkę projektu nodejs do PATH (zapewne będzie ona następująca C:\Program Files\nodejs)

3 w razie korzystania z linii poleceń – zrestartować ją

4 w linii poleceń przejść do katalogu głównego aplikacji i wpisać komendę npm install – dzięki temu zainstalują się wszystkie potrzebne pakiety zapisane w plikach konfiguracyjnych

I to wszystko! U mnie zadziałało i mogłam korzystać z aplikacji do dodawania tasków:

result

Niestety odwzorowanie podobnej struktury w mojej konkursowej aplikacji nie obyło się bez problemów. Angular pochłonął większość mojej niedzieli, ale na końcu udało mi się uruchomić aplikację z Angularem. Należy pamiętać jednak o tym, żeby wszystkie pliki były dołączone do projektu (samo ich skopiowanie z katalogu do katalogu nie wystarcza – należy w widoku solucji w VS wyświetlić wszystkie pliki i dołączyć odpowiednie brakujące, na przykład bardzo ważny tsconfig.json

 results

W następnym kroku planuję stworzyć w Angularze widok dla kontrolera Gamer.

2 uwagi do wpisu “Angular 2.0, czyli jak to ugryźć

  1. Polecam instalowanie aplikacji konsolowych do folderów które nie posiadają spacji w nazwie, stary zwyczaj ale może kiedyś uratować kilka godzin życia. Kiedyś spacja i windows to byli najgorsi wrogowie.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s