Skąd brać pomysły na posty?

Ostatnio podczas networkingu po spotkaniu Geek Girls Carrots, na którym miałam przyjemność poprowadzić prelekcję, usłyszałam ciekawe pytanie:

„Skąd masz pomysły na nowe posty? Przy regularnym blogowaniu (co tydzień nowy post) to chyba jest trudne?”

Meetupy

Meetupy, czyli darmowe spotkania różnych społeczności, mogą być źródłem natchnienia. Są tam prowadzone wykłady na różne interesujące tematy. Można napisać post o takim meetupie, albo zgłębić jakiś ciekawy temat którejś z prezentacji. Dodatkowo podczas networkingu (czyli czasu na rozmowy z prelegentami i innymi użytkownikami), można wziąć udział w ciekawej dyskusji. Później – opisać tę dyskuję lub wysunięte z niej wnioski.

Wydarzenia np. warsztaty, konferencje

Po każdej konferencji (Wroc#, 4Developers, CodeEurope itp.) czy innym ważnym wydarzeniu (np. Devstyle speakers) warto napisać post opisujący ten event. Jest to ważne dla organizatorów, ponieważ otrzymują feedback. Również ważne jest to dla czytelników, ponieważ dowiadują się o takim wydarzeniu, mają z pierwszej ręki informacje polecające lub odradzające udział. Dzięki temu łatwiej im zdecydować, czy brać warto brać udział w kolejnej edycji wydarzenia czy nie.

Prelekcje

Już nieraz pisałam posty zainspirowane różnymi prelekcjami (Dług techniczny a tetris, Dobry zespół i rola lidera, Monolit vs Mikroserwisy vs ?, itp.). Pozwalały mi one poukładać sobie nowo przyswojone informacje i usystematyzować zdobytą wiedzę.

Nowinki z internetów

Czasami w trakcie przeglądania internetów natkniemy się na informację, że wyszła nowa wersja jakiegoś framwerka (albo kolejny nowy framework). Można więc zbadać nowy temat i przedstawić go na blogu.

Nowinki od znajomych

Znajomi i wszelkie osoby przez nas obserwowane również udostępniają różne treści. Mogą zainspirować do zgłębienia jakiegoś tematu i podzielenia się nim w nowym wpisie.

Nauka

Ciągła nauka nowych rzeczy to również idealny przykład. Wystarczy opisywać nowe problemy, wyzwania i ich rozwiązania. Inni również mogą napotkać kiedyś taki problem – w poście będzie wytłumaczone, jak sobie z nim poradzić.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s