Podsumowanie roku 2022

Styczeń już się kończy, najwyższy czas żeby przystanąć i spojrzeć wstecz na zakończony już rok 2022.

To był dla mnie rok pełen niespodzianek i wyzwań, do których musiałam się dostosować.

Zmiana pracodawcy

To była dla mnie najważniejsza zmiana w 2022 – nowy rok powitałam u nowego pracodawcy. Jak zawsze, miałam wątpliwości i obawy, czy na pewno była to dobra decyzja. Z perspektywy roku mogę powiedzieć, że to była bardzo dobra decyzja. Poszłam do firmy, w której mam swobodę, multum znajomych, wsparcie oraz wyzwania. Nie są to wyzwania, o których myślałabym jeszcze rok temu (np. wyzwania programistyczne), ale wyzwania związane z pracą z klientem, dostosowywaniem procesów i pracą z architekturą (awansowałam do pozycji Tech Lead/Architekt). To, co dla mnie aktualnie najważniejsze, to ludzie – bo jak się okazuje, z odpowiednimi ludźmi można zajść daleko i z uśmiechem na ustach.

Kurs Azure DevOps, konsultacje i szkolenia

Zgodnie z planami w połowie 2022 roku uruchomiłam drugą edycję Kursu Azure DevOps. Ponownie edycja zakończyła się sukcesem. Dodatkowo uruchomiłam sprzedaż grupową (od 5. licencji) – głównie dla firm. Pod koniec roku w odpowiedzi na liczne zapytania, kiedy będzie kolejna edycja kursu – uruchomiłam sprzedaż stałą (będzie trwała do odwołania).

Poza kursem w mojej ofercie są również konsultacje i szkolenia dotyczące Azure DevOps 🙂

Wystąpienia publiczne

Jak zawsze, listę moich występień (z linkami) można sprawdzić w zakładce Wystąpienia. Okazuje się, że w 2022 roku byłam na scenie 6 razy (wirtualnie lub offline). Poprowadziłam też pierwszą (publiczną) prelekcję w języku angielskim.

Meetupy

Ponownie w tym roku kieruję wrocławskim meetupem WrocNET – spotykamy się offline w biurach wrocławskich firm.

Dodatkowo przejęłam kierownictwo nad meetupem online The Way Forward (EN) – wspieranego przez mojego aktualnego pracawcę.

DevAdventCalendar 2022

Niestety wraz ze zmieniającymi się priorytetami, z niektórych inicjatyw trzeba zrezygnować. Tak się stało z inicjatywą DevAdventCalendar, czyli programistycznym kalendarzem adwentowym online. W czasie, w którym normalnie przygotowywałabym tę inicjatywę, spędzałam sporo czasu na przygotowaniu szkolenia. Chciałam przekazać projekt opensource komuś innemu, nawet znalazły się odpowiednie osoby – ale niestety z mojej strony nie starczyło czasu. Była to dla mnie trudna decyzja i było mi smutno, zwłaszcza, że pisaliście potem zapytania, czy nowa edycja ruszy, bo bardzo podobały Wam się poprzednie 😦

Microsoft MVP

Poraz trzeci już zostałam wyróżniona tytułem Microsoft MVP 🙂

Plany na 2023 rok

Styczeń jeszcze się nie skończył, a ja już mam na koncie 2 wystąpienia publiczne – podcast „Zarządzanie projektem, dostarczeniem i czasem” Ostra Piła i webinar „Rozwój i ścieżka kariery w IT” NoFluffJobs (z rekordową liczbą wyświetleń 1,5 tysiąca w trakcie 3 dni od premiery!). Szykuję też zmianę projektu w pracy, więc tutaj spotkają mnie zapewne nowe wyzwania. Na pewno wybiorę się też na kilka konferencji (zarówno w roli prelegenta, jak i zwykłego uczestnika).

W życiu osobistym przez najbliższe miesiące będę czekać, aż wykończy mi się dom i w połowie roku mam nadzieję, że będę już siedzieć w swoich własnych czterech kątach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s